Ochutnávka z Českého Ráje

Nabízíme Vám ubytování v Českém ráji,v nově rekonstruované částečně roubené chalupě pro maximálně 21 osob.

Dětská lesní naučná stezka SEDMIHORKY

Z autokempu Sedmihorky nabízejícího své služby v pomyslném srdci Českého ráje vede trasa zážitkové naučné stezky po turisticky značených lesních cestách a místních komunikacích. Trasa se 16 zážitkovými a naučnými stanovišti se vine podél rezervací Bažantník a Hruboskalsko.

Hrad Valdštejn

Valdštejn je nejstarším a zároveň jedním z nejkrásnějších hradů v Českém ráji. Hrad nabízí programy pro rodiny s dětmi, noční i kostýmované prohlídky a další kulturní akce. Děti se zde mohou vyfotografovat v dobovém kostýmu!

Zámek Hrubá Skála

Šťastná země Radvánovice – dětský zábavný areál

Tento přírodní zábavní dětský areál je plný atrakcí, o kterých se dětem jen snilo! Houpačky, prolézačky, trampolíny, dřevěný hrad, jízda na koních a na elektrovozítkách… V průběhu sezony jsou navíc tyto stálé atrakce doplněny o originální doprovodný program.

Naučná stezka Podtrosecká údolí

Poutníci i cyklisté se mohou kochat kaňonovitými údolími pod hradem Trosky. Nachází se zde soustava osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrůdka, Rokytnický, Dolský a Podsením. Stezka je středně náročná a její prohlídka zabere cca 2 hodiny.

Muzeum panenek a medvídků pod Troskami

Výlet na hrad Trosky můžete spojit s návštěvou muzea se zajímavou, rozsáhlou expozicí, kde jsou k vidění starožitné i moderní panenky, plyšové a dřevěné hračky. Unikátní expozice čítá více než tisíc exponátů.

Hrad Trosky

Trosky jsou neodmyslitelnou dominantou Českého ráje. Hrad, z něhož se dochovala jen zřícenina, tvoří dvě věže – Panna a Baba. Vznikají zde tedy dvě vyhlídková místa, odkud je při pěkném počasí vidět i Praha.

Rozhledna Dubecko u Mírové

Ve výšce 33 metrů se vám naskytne překrásný kruhový výhled na krajinu Českého ráje, Krkonoše, Jizerské hory,  Klokočské skály, Bezděz či Ralsko.

Naučná stezka Turnov – Hrubý Rohozec

Jedná se o zámeckou naučnou stezku. Vede z centra Turnova na zámek Hrubý Rohozec. Turnov bývá někdy nazýván městem drahokamů. V okolí můžete narazit na acháty, ametysty, karneoly, olivíny nebo i další drahé kameny. V Turnově je tato suroviny zpracovávána pro šperkařství.

Hrad Rotštejn

V Klokočských skalách leží skalní hrad Rotštejn. Návštěvníci zde mohou obdivovat zajímavé skalní útvary, zhlédnout šermířský souboj i ochutnat chléb.

Dlaskův statek

V současné době se zde nachází stálá expozice lidového interiéru a podomácké výroby v oblasti Pojizeří, doplněná o krátkodobé tématické výstavy. Areál nádvoří je během roku využíván k národopisným slavnostem (Masopost, Velikonoce, Svatojánské posvícení, Svatováclavské posvícení).

Zámek Humprecht

Lovecký zámeček Humprecht stojí na zalesněném návrší nedaleko města Sobotky. Rodiny s dětmi mohou absolvovat tzv. náhledovou prohlídku zámku nebo třeba jen vystoupat na vyhlídkový ochoz, odkud lze při dobré viditelnosti spatřit Bezděz, Ještěd i Krkonoše.

Zámek Hrubý Rohozec

V krásném prostředí Českého ráje se na skále nad řekou Jizerou vypíná zámek Hrubý Rohozec. Běžné prohlídkové okruhy bývají zpestřeny nočními, vánočními i kostýmovanými prohlídkami. K zámku vede z Turnova naučná stezka.

Hrad Kost

Hrad Kost je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Českém ráji. Během sezóny proto ožívá kulturními akcemi, na kterých vystupují rytíři, čarodějnice i doboví umělci. Pod hradem se nachází malebné údolí Plakánek.

Naučná stezka Besednickými skalami

Naučná stezka v Českém ráji je zaměřena na geologii. V Besednických skalách na Vás čekají nejen krásné vyhlídky.

Rozhledna Kozákov

Od roku 1995 stojí na hoře Kozákov, dominantě Českého ráje v okrese Semily, železná rozhledna. Po vystoupání 124 schodů se vám naskytne pohled na téměř třetinu Čech.

Boučkův statek Malá skála

Boučkův statek je malebná patrová roubenka, která je nádhernou ukázkou typické lidové architektury Pojizeří. V budově se nachází galerie výtvarného umění, expozice o historii Maloskalska a stylová restaurace.

Hrad Vranov Pantheon

Nejdelší a nejkomplikovanější skalní hrad v Čechách se tyčí na strmém útesu nad řekou Jizerou. Hradu dominuje letohrádek, v němž se nachází kavárna a hradní galerie. Z nejvyššího vrcholu hradu je krásný výhled do okolí.

Zámek Sychrov

Malebný zámek s rozsáhlým parkem, ve kterém je kromě jezírek a vzácných dřevin ukryta také pěkná vyhlídka, je otevřen celoročně. Zkuste si vzpomenout, v jakých pohádkách zámek a zámecký park figuroval!

Prachovské skály

Skalní město Českého ráje.

Hrad Frýdštejn

Vrch Tábor

Je to vrch nacházející se 3 km jižně od městečka Lomnice nad Popelkou. Původně byl tento vrch nazýván Chlum, dnešní pojmenování vzniklo podle zdejších táborů lidu v husitské době. Tábor je vyhledávaných poutním místem. Na vrcholu se nalézá barokní kostel s Křížovou cestou a Tichánkova rozhledna. Nachází se zde také sjezdovka a velká síť běžkařských tratí např. Tábor – Klepanda – Nová Paka.

Hrad Valečov

Hrad Valečov, který je zčásti vytesán ve skále, tvoří jednu z dominant Českého ráje. Zajímavostí jsou nejen dochované hradní prostory, ale také skalní světničky v lese pod hradem. V přírodním amfiteátru v předhradí se konají různé kulturní akce.

Riegrova stezka – naučná stezka údolím řeky Jizery

Stezka, která je částečně vylámána ve skále, Vás povede kolem řeky Jizery přírodní rezervací Údolí řeky Jizery u Semil a Bítouchova. Rezervace je součástí geoparku UNESCO Český ráj. Není vhodná pro kočárky pro příliš kamenitý terén.

Rozhledna Allainova věž u Lomnice nad Popelkou

Hrad Návarov

Volně přístupná zřícenina hradu Návarov stojí vysoko nad soutokem potoka Zlatníka s říčkou Kamenicí nedaleko Železného Brodu. V minulosti býval hrad středem rozsáhlého panství, do dnešní doby se z něj dochovaly pouze mohutné ruiny bývalého paláce, zbytky zdí a dalších částí hradu.